Printer Friendly

RESULTS.

LIVERPOOL COUNTY PREMIER LEAGUE SATURDAY, JANUARY 13 I Zingari Challenge Cup: East Villa 1 Waterloo Dock 0, South Sefton Boro' 0 Aigburth PH 3, Waterloo GSOB 2 Alumni 1. Premier Division: Custy's 1 Old Xaverians 2, MSB Woolton 3 Liverpool NALGO 3. Roy Wade Cup: South Garston 2 British Rail 1, Lower Breck Res 0 Bankfield 2, Waterloo Dock Res 4 ROMA 0, Edge Hill BCOB 2 Netherley WLL 3. First Division: BRNESC 1 Liver Academy 3, Knowsley North 12 Warbreck 0. Lord Wavertree Cup: Roby 1 The Saddle 2, Aintree Villa 6 Liverpool Medics 0, FC Pilchy 3 City of Liverpool Res 1. Second Division: AFC Kirkby 7 Leyfield 2, Botanic 3 Waterloo GSOB 1, Liverpool Baltic A Red Rum W. Dave Hughes U18 Cup: Rosemont Athletic 6 West Derby Pumas 0, MSB Woolton Vikings 1 Prescot Rangers 2, Whiston Juniors 2 Marshalls 0, BRNESC 0 Chelwood Rangers 5. Under-18: KAALMO 4 MSB Woolton 2, Stoneycroft 7 Rosemont 2.

OLD BOYS SATURDAY, JANUARY 13 Division One: Netherley Athletic 1 Alumni 2, Quarry Bank OB 0 South Mersey 1, Sacre Coeur FP 0 ACOL 7, Waterloo GSOB 1 FC Salle 1. Division Two: Convocation 1 Collegiate OB 7, St Margaret's OB 1 Old Xaverians 1, Woodstreet Academy 7 Sacre Coeur FP 1. Division Three: ACOL 2 Waterloo GSOB 3, Collegiate OB 1 Cardinal Newman 3, Old Instonians 0 Quarry Bank OB 9, Wavertree WDOB 2 Old Xaverians 6. Division Four: Alumni 1 Old Cathinians 4, DLS 1 Collegiate OB 1, Kingsford 6 Business School 1, Rhein 0 Cardinal Newman 4.

WEST CHESHIRE LEAGUE SATURDAY, JANUARY 13 Division One: Ashville 1 Vauxhall Motors 1, Chester Nomads 3 West Kirby 0, Maghull 1 Redgate Rovers 2, Mallaby 1 Neston Nomads 6, Newton 1 Mossley Hill Athletic 2, Rainhill Town 0 South Liverpool 2, Richmond Raith Rovers 4 Marshalls 3, Upton AA 5 Heswall 3. Division Two: Cheshire Lines 5 Prescot Cables Res 1, Heswall Res 0 Ellesmere Port Town 5, Mossley Hill Athletic Res 1 Hale 2, Rainhill Town Res 1 South Liverpool Res 2, West Kirby Res 1 Maghull Res 4, Willaston 1Capenhust Villa 2. Division Three: Burscough Dynamo 6 Redgate Rovers Res 2, Capenhurst Villa Res 0 Poulton Royal 1, Ellesmere Port Town Res 0 Mersey Royal 6, Neston Nomads Res 2 Chester Nomads Res 2, Page Celtic 3 Marshalls Res 4, Wirral SB 2 Litherland REMYCA Res 2. Liverpool CFA Youth Cup Quarter Final: Formby Juniors 1 Litherland REMYCA 3, Maghull 1 Maghull Town 0, Maghull White 0 Bootle 2, South Liverpool 3 [5] Mossley Hill Athletic 3 [4].

WALLASEY AND DISTRICT SUNDAY, JANUARY 14 Dutchman Cup: Primrose FC 1 Halfway House 5, North Wirral Saints 7 Seacombe FT FC 0. First Division: AFC Tima 2 Queens Liscard 6, Pilton Vics 3 Upton FC, 0 Wallasey Mens 0 Upton Town 2. Wirral DFA Amateur Cup 3rd Round: JASGA PV 3 New Ferry Rangers 1. Wirral DFA Amateur Cup 2nd Round: Nelson FC 5 Liver View 0. Wirral DFA Junior Cup 3rd Round: Eastham Rangers 4 Castrol Club. 3 Second Division: Trident 0 Shedz FC 1, Stonegate 1 PLCCFC 5. Dundee Youth Division: FC Phoenix 1 Manor Youth 5. Grove Youth Division: Phoenix the Flames 0 Hr Beb U17s 17, Irby Youth 4 Allport Hawks 3, West K Utd Panthers 2 Glenavon Youth 3, Park Royal 4 AC Hoylake 2.

CHESTER AND WIRRAL FRIDAY, JANUARY 12 Friday Night 11s (Ellesmere Port): FC River 2 M&S Bank FC, 0 Ashton Phoenix FC 7 Chester Lions FC 0, Travs FC 4 North West Brom FC 1. Friday Night 11s (Woodchurch): AC Hoylake FC v 1 Raumdeuter FC 3, Wasps FC 4 Tipograpgic FC 1..

SATURDAY, JANUARY 13 FA Inter League Cup Round Two: York FL XI 8 CWFL XI 1. Doug Johnson Memorial Trophy: Blacon Youth FC Vets LVW Avenue Vets FC, Capenhusrt Villa FC Vets 6 Frodsham Park Vets FC 0, Neston Nomads FC Vets 6 Mersey Royal Vets FC 0. Premier Division: Ellesmere Port FC 4 Higher Bebington Kelma FC 3, Ellesmere Port Town FC A 2 Sutton Athletic FC 6, Newton Athletic FC 5 Helsby FC 3. Division One: Cestrian Alex FC 3 Clubbies AFC 3, Elton Athletic FC 2 Helsby FC Res 1, FC UBER 2 St Saviours FC 10, Hoole Rangers FC 2 Chester Nomads FC III 0. Division Two: Ellesmere Port FC Res 6 Rossmore Rangers FC 2, Hoole Youth FC 4 Eastham Athletic FC 0, Malpas Reserves FC 6 FC Duddon United 2, Orange Athletic Chester FC 2 Crossway FC 1, Upton Bears Paw FC 4 Rockville (Wallasey) FC 2, Princes Villa Reserves FC WVL Beehive FC.

FIXTURES LIVERPOOL COUNTY PREMIER LEAGUE SATURDAY, JANUARY 20 George Mahon Cup: Custys v AFC Liverpool Res, Alder v Waterloo Dock, ROMA v Knowsley North, Liverpool Medics v Old Xaverians, Quarry Bank OB v Lower Breck, BRNESC v Aigburth P.H., Netherley WLL v British Rail, Waterloo G.S.O.V v Liverpool Nalgo.

Premier Division: Alumni v MSB Woolton, East Villa v South Sefton Voro.

First Division: Bankfield OB v Lower Breck Res, Warbreck v Edge Hill BCOB, Waterloo Dock Res V South Garston.

Second Division: City of Liverpool v Liverpool Baltic, Fantail v Leyfield, Red Rum v AFC Kirkby, Roby v Botanic, The Saddle v Aintree Villa, Waterloo GSOB Res v FC Pilchy.

Under 18s: BRNESC v MSB Woolton Sharks, Chelwood Rangers v Prescot Rangers, MSB Woolton Vikings v Rosemont Athletic, Rosemont v Stoneycroft, West Derby Pumas v Marshalls, Whiston Juniors v KAALMO.

TUESDAY, JANUARY 23 Premier Division: East Villa v Liverpool Nalgo.

WEDNESDAY, JANUARY 24 First Division: Knowsley North v Lower Breck Res.

OLD BOYS SATURDAY, JANUARY 20 Marlborough Trophy: Netherley Atheltic v FC Salle. Division One: ACOL v Waterloo G.S.O.B., Old Xaverians v Sacre Coeur F.P., South Mersey v Quarry Bank O.B. Division Two: Collegiate O.B. v Convocation, KCC O.B. v Woodstreet Academy, Old Xaverians v Mexoc, Sacre Coeur F.P. v St Margaret's O.B. Connerty Cup: Cardinal Newman v Collegiate O.B. Division Three: Liobians v Old Xaverians, Quarry Bank O.B. v Old Instonians, Waterloo G.S.O.B. v Wavertree W.D.O.B. Bushell Cup: Kingsford v Collegiate O.B. Division Four: Business School v Alumni, Old Cathinians v Liobians, Rhein v DLS.

WEST CHESHIRE LEAGUE SATURDAY, JANUARY 20 Division One: Ashville v Richmond Raith Rovers, Heswall v Rainhill Town, Maghull v Mallaby, Marshalls v Neston Nomads, Mossley Hill Athletic v Chester Nomads, Redgate Rovers v Newton.

Pyke Cup 2nd Round: South Liverpool v Upton A.A., West Kirby v Vuaxhall Motors.

Division Two: Capenhurst Villa v Mossley Hill Athletic Res, Cheshire Lines v West Kirby Res, Ellesmere Port Town v Rainhill Town Res, Hale v Maghull Res, Prescot Cables Res v Ashville Res, Vauxhall Motors Res v Heswall Res, Willaston v South Liverpool Res.

Division Three: Chester Nomads Res v Marshalls Res, Mersey Royal v Cheshire Lines Res, Neston Nomads Res v Poulton Royal, Redgate Rovers Res v Page Celtic.

Shield 2nd Round KO: Wirral SB v Capenhurst Villa Res.

Youth Division: Bootle v Vauxhall Motors, Mossley Hill Athletic v Maghull Town, Runcorn Linnets v Litherland REMYCA, West Kirby v South Liverpool.

WALLASEY AND DISTRICT SUNDAY, JANUARY 21 First Division Cup: Poulton Vics v Float FC, Queens Liscard v Liver View, JASGA PV v Wallasey Mens, Nelson FC v Upton Town.

First Division: AFC Tima v Upton FC. Second Division Cup 2nd Round: North Wirral Saints v Primrose FC, St Andrews United v Stonegate, Shedz FC v PLCCFC, Halfway House v Seacombe GT FC.

Second Division: Trident v Eastham Rangers. Wirral DFA Youth Cup 3rd Round: West K United v Eastham R Colts, Neston Nomads v Wallasey Wanderers. Wirral DFA Youth Cup 2nd Round: Higher Beb JFC v Groves FC.

Dundee Youth: Manor Youth v Wirral SB FC, West Kirby Wasps v Easthma R Youth, Upton Youth v FC Phoenix. Grove Youth: Glenavon Athletic v AC Hoylake, Allport Hawks v West K Utd Panthers, Irby Youth v Park Royal.

CHESTER AND WIRRAL FRIDAY, JANUARY 19 Friday Night 11s: CBP FC v Travs FC, Waverton Fc v FC River, El Porto FC v River Jr FC.

SATURDAY, JANUARY 20 Dee 106 League Cup Secton A: Higher Bebington Kelma FC vHelsby FC, Sutton Athletic FC v Ellesmere Port FC.

Dee 106 League Cup Section B: Shaftsbury Youth FC v Christleton Celtic FC.

Premier Division: Franklyn's FC v Ellesmere Port Town FC A. Northern Cup Round One: Cestrian Alex FC v Mary Dendy FC.

Division One: Chester Argyle FC v Princes Villa FC, Chester Nomads III FC v Blacon Youth Res FC, FC UBER v Elton Athletic FC, Helsby FC Res v St Saviours FC, Hoole Rangers FC v Upton JFC.

Division Two: Crossway FC v Ellesmere Port Res FC, FC Duddon United v Eastham Athletic, Malpas Res FC v Upton Bears Paw FC, Orange Athletic FC v Hoole Youth, Rockville (Wallasey ) FC v Rossmore Rangers FC, Saughall Colts FC v Beehive FC.

Vets Division One: Shotton Steel Vets FC v Neston Nomads FC Vets.

Vets Division Two: Nags Head Bunvury Vets FC v Frodsham Park Vets FC, Tarvin Vets FC v Dee Rangers Vets FC.

Vets Division Three: Hartford Vets FC v Crossway Vets FC.

Tab les Liverpool County Prem Premier Division ............................ P W D L F A Pts Waterloo D...........12 10 0 2 36 10 30 Old Xaverians.......14 9 2 3 32 19 29 Lower Breck.........10 9 1 0 43 7 28 Alder....................11 7 3 1 27 19 24 East Villa...............9 6 2 1 26 10 20 South Sef.............10 4 2 4 21 19 14 Custy's..................12 4 2 6 26 33 14 Aigburth...............9 4 1 4 26 14 13 Liverpool NALGO..13 3 3 7 23 40 12 MSB Woolton.......11 3 2 6 32 29 10 AFC Lpool..............9 3 1 5 16 26 10 Waterloo GSOB....13 2 2 9 26 51 8 Alumni.................13 0 4 9 14 42 6 Byrom..................10 1 1 8 15 44 4 Division One ............................ P W D L F A Pts British Rail............9 8 1 0 49 11 25 Bankfield.............10 8 1 1 40 25 25 Knowsley..............9 6 2 1 49 19 20 Liver Academy.....11 5 3 3 32 30 18 Waterloo D...........11 5 2 4 28 20 17 Netherley..............9 5 1 3 17 16 16 Edge Hill...............10 3 2 5 21 24 11 South Garston.......9 3 1 5 27 29 10 Lower Breck..........7 3 0 4 18 21 9 BRNESC................11 3 0 8 25 42 9 ROMA...................12 2 1 9 14 44 7 Warbreck.............10 1 0 9 12 51 3 Division two ............................ P W D L F A Pts The Saddle...........10 8 2 0 42 13 26 Quarry B................8 8 0 0 47 7 24 City of Lpool.........12 5 3 4 56 36 18 AFC Kirkby............10 5 2 3 46 35 17 Aintree Villa..........8 5 2 1 25 15 17 Roby....................10 4 3 3 31 25 15 Red Rum..............11 5 0 6 28 33 15 Botanic................12 4 2 6 19 51 14 FC Pilchy................8 4 0 4 27 18 12 Waterloo..............10 3 3 4 21 22 12 Lpool Medics........11 3 3 5 30 37 12 Fantail..................10 2 3 5 24 49 9 Leyfield................10 2 1 7 24 32 7 Lpool Baltic..........10 0 0 10 13 60 0 Under 18 ............................ P W D L F A Pts Stoneycroft..........12 10 1 0 44 16 31 Marshalls.............11 8

0 3 42 14 24 Whiston................9 7 1 1 42 12 22 MSB Woolton.......12 7 0 5 35 32 21 West D..................8 6 0 1 36 4 18 Rosemont.............7 5 0 2 28 16 15 Prescot R..............11 5 0 6 25 32 15 MSB Woolton.......13 3 2 8 22 49 11 Rosemont.............9 2 0 7 16 40 6 BRNESC U18..........9 2 0 7 16 40 6 Kaalmo.................8 1 0 7 11 19 3 Chelwood..............9 0 2 7 11 30 2 Old Boy s Division One ............................ P W D L F A GD P ACOL....................11 7 0 4 46 24 22 21 FC Salle.................9 6 2 1 28 20 8 20 Old Xavs................8 6 1 1 29 10 19 19 Alumni..................8 6 1 1 22 14 8 19 South Mersey.......10 4 1 5 24 27 -3 13 Quarry B................9 2 2 5 8 21 -13 8 Waterloo G.S.O.B...7 2 1 6 12 21 -9 7 Netherley..............9 2 1 6 16 27 -11 7 Sacre Coeur...........9 0 1 8 8 29 -21 1 Division Two ............................ P W D L F A GD P Woodstreet...........8 5 1 2 20 16 4 16 St Margaret's.........6 3 3 0 16 5 11 12 Mexoc...................8 3 2 3 17 18 -1 11 Old Xavs................9 3 2 4 13 15 -2 11 Sacre Coeur...........9 3 0 6 19 24 -5 9 Collegiate..............5 2 2 1 14 9 5 8 KCC O.B..................4 2 1 1 12 11 1 7 Convocation..........5 0 1 4 5 18 -13 1 Division Three ............................ P W D L F A GD P Quarry Bank.........10 8 0 2 59 15 44 24 Cardinal New.......10 7 2 1 25 13 12 23 Waterloo..............11 7 2 2 25 20 5 23 Collegiate.............11 2 5 4 17 19 -2 11 Liobians................7 3 1 3 9 19 -10 10 Old Xavs...............10 3 0 7 18 28 -10 9 ACOL.....................7 2 2 3 15 20 -5 8 Old Insto..............11 2 2 7 14 35 -21 8 Wavertree.............7 0 2 5 11 24 -13 2 Division Four ............................ P W D L F A GD P Cardinal New.......11 9 0 2 58 19 39 27 Alumni.................13 6 3 4 47 33 14 21 DLS.......................10 6 1 3 40 17 23 19 Old Cathin.............8 6 1 1 27 16 15 19 Kingsford..............8 6 0 2 34 17 17 18 Rhein...................10 4 2 4 22 24 -2 14 Liobians...............11 3 0 8 18 65 -47 9 Collegiate.............12 2 2 8 24 38 -14 8 Business Sch........13 1 1 11 22 67 -45 4 west cheshire leag ue Division One ............................ P W D L F A GD Pts Neston No............21 12 1 8 51 43 8 37 South Lpool.........15 11 3 1 52 18 34 36 Mossley................15 9 3 3 43 15 28 30 Vauxhall M...........15 8 6 1 40 18 22 30 Newton................17 7 3 7 47 36 11 24 Ashville................11 7 2 2 27 14 13 23 Marshalls.............16 7 2 7 39 32 7 23 Upton Ath............15 7 1 7 30 25 5 22 Maghull...............15 6 3 6 29 23 6 21 Rainhill T..............16 5 4 7 30 33 -3 19 Richmond R.........14 5 2 7 23 47 -24 17 Chester No...........13 2 7 4 14 21 -7 13 Heswall................11 3 2 6 28 34 -6 11 West Kirby............15 2 3 10 14 32 -18 9 Mallaby................14 2 1 11 18 60 -42 7 Division Two ............................ P W D L F A GD Pts Hale.....................17 11 3 3 41 22 19 36 South Lpool.........14 9 3 2 29 19 10 30 Maghull...............14 8 4 2 34 20 14 28 Vauxhall...............17 8 3 6 43 35 8 27 Cheshire L............16 7 5 4 44 32 12 26 Ellesmere P..........12 7 4 1 38 21 17 25 Prescot.................17 7 1 9 30 43 -13 22 Capenhurst..........15 6 3 6 36 27 9 21 Heswall Res..........13 6 1 6 23 27 -4 19 Mossley................13 4 4 5 22 21 1 16 Rainhill................16 3 2 11 25 37 -12 11 West Kirby............17 1 3 13 12 49 -37 6 Willaston.............13 1 1 11 15 46 -31 4 Division Three ............................ P W D L F A GD Pts Page Celtic...........13 10 0 3 58 22 36 30 Litherland............13 9 3 1 51 23 28 30 Mersey R..............14 9 0 5 41 24 17 27 Wirral SB..............14 7 5 2 28 19 9 26 Poulton R.............16 8 2 6 33 25 8 26 Marshalls.............15 7 2 6 39 35 4 23 Chester No...........13 6 2 5 27 22 5 20 Burscough............14 6 0 8 36 17 -11 18 Neston No............15 4 5 6 25 37 -12 17 Redgate Ro..........12 5 1 6 27 31 -4 16 Cheshire L............13 2 1 10 15 40 -25 7 Ellesmere P..........11 2 1 8 14 56 -42 7 Capenhurst..........13 2 0 11 19 32 -13 6 Youth Division ............................ P W D L F A GD Pts South Lpool..........8 7 1 0 33 9 24 22 Bootle...................8 5 0 3 26 24 -1 15 Vauxhall M............9 4 2 3 27 20 7 14 Maghull................9 3 3 3 26 26 0 12 Mossley.................5 3 2 0 21 8 13 11 Litherland.............9 3 2 4 30 29 1 11 Runcorn................7 3 1 3 18 20 -2 10 Maghull...............10 1 2 7 16 37 -21 5 West Kirby.............9 1 1 7 8 29 -21 4 Wallasey and District First Division ............................ P W D L F A Pts JASGA PV.............. 6 6 0 0 21 6 18 Upton T ................7 4 0 3 24 12 12 Float FC ................5 3 1 1 13 11 10 Nelson FC..............4 3 0 1 22 8 9 Liver View.............7 3 0 4 17 14 9 Wallasey...............8 2 0 6 10 30 6 Queens L...............6 1 1 4 12 15 4 Upton FC...............5 1 0 4 6 30 3 AFC Tima...............6 0 0 6 6 29 0 Second Division ............................ P W D L F A Pts St Andrews............8 6 0 2 29 16 18 PLCCFC..................8 6 0 2 22 11 18 Primrose...............6 5 0 1 20 11 15 Halfway H.............7 4 0 3 22 13 12 NW Saints.............8 4 0 4 20 28 12 Eastham R.............8 3 1 4 23 26 10 Shedz FC...............6 3 0 3 24 17 9 Seacombe.............6 3 0 3 19 14 9 Trident..................5 1 0 4 5 15 3 Stonegate............10 0 1 9 11 44 1 Dundee Youth ............................ P W D L F A Pts Manor Yth.............7 6 0 1 45 16 18 FC Phoenix............7 6 0 1 28 12 18 Upton Yth..............7 5 0 2 20 23 15 Groves...................4 3 1 0 14 5 10 Wirral SB...............6 3 1 2 11 14 10 Neston N...............6 2 1 3 17 20 7 Wall Wand............7 1 1 5 22 32 4 Eastham RY...........6 1 0 5 6 16 3 WK Wasps.............8 0 3 5 11 29 3 Hr Beb JFC.............4 0 1 3 9 16 1 Grov e Youth ............................ P W D L F A Pts Irby Youth.............7 5 0 2 30 23 15 Park Royal.............6 4 1 1 33 12 13 WK Panth..............7 4 0 3 42 20 12 Glenavon..............6 4 0 2 29 11 12 H Beb U17.............3 3 0 0 35 4 9 ER Colts.................5 3 0 2 21 13 9 AC Hoy...................7 2 1 4 28 24 7 Allport H...............5 1 0 4 9 22 3 Pho Flames...........7 0 0 7 5 104 0 Chester and Wirral Premier Division ............................ P W D L GD Pts Higher Beb............9 6 1 2 9 19 Shafts Youth.........10 6 1 3 7 19 Sutton Ath............8 6 0 2 13 18 Christleton Cel.......8 4 3 1 8 15 Newton Ath..........9 4 3 2 4 15 MBNA FC...............7 2 0 5 -9 6 Franklyns Bar........7 1 2 4 1 5 Ellesmere P...........8 1 1 6 -20 4 Helsby FC..............2 1 0 1 2 3 Ellesmere P...........6 0 1 5 -15 1 Division One ............................ P W D L GD Pts Clubbies...............13 9 2 2 35 29 St Saviours...........11 9 1 1 37 28 Upton JFC.............11 8 0 3 23 24 Cestrian Alex........12 7 3 2 21 24 Elton Ath..............14 7 3 4 9 24 Blacon Yth............12 6 1 5 -1 19 Hoole Rangers.....11 3 3 5 -8 12 Princes Villa..........11 3 1 7 -16 10 FC UBER...............10 3 1 6 -19 10 Chester No...........14 3 1 10 -23 10 Helsby FC.............11 3 0 8 -25 9 Chester Argyle......12 2 0 10 -33 6 Division Two ............................ P W D L GD Pts Ellesmere Port.....12 12 0 0 56 36 Upton Bears.........10 9 0 1 37 27 Malpas.................10 5 1 4 11 16 Princes Villa..........11 5 0 6 -24 15 Rockville...............7 4 0 3 9 12 Crossway...............9 4 0 5 3 12 Orange Ath...........7 4 0 3 -2 12 Rossmore.............10 3 1 6 -14 10 FC Duddon............9 2 2 5 -4 8 Eastham...............9 2 2 5 -15 8 Saughall..............10 0 1 9 -45 1 Vets Division One ............................ P W D L GD Pts Avenue..................4 3 1 0 11 10 Neston No.............2 1 1 0 2 4 Blacon Yth.............3 1 0 2 -2 3 Shotton Steel........3 1 0 2 -6 3 Mersey R...............2 0 0 2 -5 0 Vets Division Two ............................ P W D L GD Pts Nags Head............3 2 1 0 9 7 Ashton FC..............3 2 1 0 3 7 Dee Rangers.........3 2 0 1 4 6 Higher Beb............3 1 1 1 1 4 Frodsham..............3 1 1 1 0 4 Tarvin....................3 0 2 1 -2 2 Upton Jr................4 0 0 4 -15 0 Vets Division Three ............................ P W D L GD Pts Fardon..................2 2 0 0 5 6 Crossway...............2 2 0 0 3 6 Capenhurst...........1 1 0 0 5 3 Ellesmere P...........1 0 0 1 -1 0 Hartford................2 0 0 2 -6 0 Mostyn Vets..........2 0 0 2 -6 0 Friday Night 11s ............................ P W D L GD Pts River Jr..................5 5 0 0 13 15 Travs FC.................5 4 0 1 17 12 El Porto.................6 2 3 1 11 9 CBP FC...................5 3 0 2 2 9 M&S Bank.............6 2 2 2 1 8 FC River.................5 2 1 2 -3 7 Ashton Pho...........4 2 0 2 4 6 FC Waverton..........3 2 0 1 4 6 North West B.........6 0 0 6 -19 0 Chester Lions........5 0 0 5 -30 0 Friday Night 11s (Woodchurch) ............................ P W D L GD Pts Wasps FC...............1 1 0 0 3 3 Wirral Allstars.......1 1 0 0 2 3 Raumdeuter.........0 0 0 0 0 0 Tipo United...........0 0 0 0 0 0 Wirral Ath.............0 0 0 0 0 0 AC Hoylake............1 0 0 1 -2 0 Tipografic FC.........1 0 0 1 -3 0 Friday Night 11s (eLLESMERE pORT) ............................ P W D L GD Pts Wirral Utd.............6 5 0 1 15 15 Tric FC....................6 4 1 1 9 13 Billbeckers............3 3 0 0 14 9 Hoole Youth..........2 1 1 0 1 4 Ship Argyle...........6 1 1 4 -19 4 West Kirby FC........6 1 0 5 -6 3 West Kirby Utd......6 0 1 5 -15 1 Friday Night 11s (Chester) ............................ P W D L GD Pts AFC Chester...........5 4 1 0 18 13 Newton Ath..........4 2 2 0 8 8 Clubbies................4 2 2 0 5 8 Balfour Beatty......5 2 1 2 2 7 Hoole Youth..........6 1 2 3 -1 5 Cestrian Leg..........4 0 1 3 -15 1 M & S Bank............4 0 1 3 -17 1
COPYRIGHT 2018 MGN Ltd.
No portion of this article can be reproduced without the express written permission from the copyright holder.
Copyright 2018 Gale, Cengage Learning. All rights reserved.

Article Details
Printer friendly Cite/link Email Feedback
Title Annotation:Sport
Publication:Liverpool Echo (Liverpool, England)
Geographic Code:4EUUK
Date:Jan 17, 2018
Words:4041
Previous Article:Parents' anger as nursery closes services for the under-fives sure; 'withdrawal of sure start funding' blamed for decision.
Next Article:Captain out to book his National ticket; coltherd's redbeard set for haydock again in peter marsh on road to aintree.
Topics:

Terms of use | Privacy policy | Copyright © 2019 Farlex, Inc. | Feedback | For webmasters